Dijital Platform Fiyatları
Güncel Sigara Fiyatları
Pasaport Harçları
Alkol Fiyatları
Otomobil Fiyatları
X

Pasaport Harçları

Pasaport başvurusu ve yenilemelerinde ödenmesi gereken harç ve güncel defter bedelleri bilgisini bu sayfada bulabilirsiniz.

Bordo Pasaport (Umuma Mahsus Pasaport) Nedir?

Herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından alınabilen pasaport türüdür. 6ay ile 10 yıl arası sürelerde alınabilmektedir.

Bordo Pasaport İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

T.C. kimlik kartı, cüzdan bedeli ve pasaport harcı ödemesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, 18 yaş altı için ebeveynlerin hazır bulunması veya muvafakatname, varsa eski pasaport.

Yeşil Pasaport (Hususi Pasaport) Nedir?

Belirli şartları sağlayan kişilere ve ailelerine verilen; bir çok ülkeye vizesiz girilmesini sağlayan özel bir pasaport türüdür.

Kimler Yeşil Pasaport Alabilir?

Kadro derecesi 3 ve üzeri olan devlet memurları, eski TBMM üyeleri, il ve ilçe belediye başkanları ve devlet sporcuları yeşil pasaport alabilirler.

Yeşil Pasaport İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Görev belgesi, pasaport harcı ödemesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, varsa eski pasaport, 18 yaş altı için ebeveynlerin hazır bulunması veya muvafakatname

Gri Pasaport (Hizmet Pasaportu) Nedir?

Devlet görevi amacıyla görevde olunduğu sürece kullanılabilen; turistik amaçla kullanılamayan pasaport türüdür. Bir çok ülkeye vizesiz giriş imkanı sağlar.

Kimler Gri Pasaport Alabilir?

Resmi olarak devlet kuruluşları tarafından; yurtdışı görevlendirmeleri amacıyla yetkilendirilen kişiler, uluslararası kuruluşlarda çalışan memurlar gri pasaport alabilir.

Siyah Pasaport (Diplomatik Pasaport) Nedir?

Yurtdışındaki kongre ve konferanslarda görevli devlet görevlileri ve ailelerine Dışişleri Bakanlığı verilen pasaport türüdür. Bir çok ülkeye vizesiz giriş imkanı sağlar.

Kimler Siyah Pasaport Alabilir?

Aktif olarak TBMM'de görev alan vekil ve bakanlar, yargıtay, danıştay ve cumhuriyet savcıları, Oramiral ve Orgeneraller, eski başbakan, cumhurbaşkanı ve dışişleri bakanları, valiler, Diyanet İşleri Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanları siyah pasaport alabilir.

Güncel pasaport harç ve defter bedellerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Not: Hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için harç bedeli ödenmesine gerek yoktur.

Bizimle İrtibata Geçin

Mail:
Mesaj:
İptal
Gönder
IP Adresiniz:3.235.180.193
X